kadagiu eterinis aliejus

Kadagių eterinis aliejus: pažinkite šio augalo galias

Kadagys yra kiparisų šeimos spygliuotis, jo uogos iš pradžių būna violetinės, bet po dvejų metų subręsta ir tampa juodos su rusvu atspalviu. Geriausias kadagių eterinis aliejus išgaunamas iš uogų garų distiliavimo būdu. Jo kvapas panašus į terpentiną (kvepia kaip labai geri aliejiniai dailininkų dažai), bet jis nepaprastai malonus. Kai kadagių aliejų sumaišome su augaliniu ar kitais eteriniais aliejais, mišinys įgauna charakteringą dūmų aromatą. Kadagių aliejus puikiai dera su citrusiniais aliejais.

Jau nuo pat antikos laikų kadagių aliejus buvo žinomas kaip antiseptinė priemonė. Ši jo savybė svarbi ir aromaterapijoje, bet svarbiausias yra intoksikaciją šalinantis kadagių poveikis. Kadagių aliejus ypač tinka šlapimo ir lytinės sistemos sutrikimams gydyti, nes jis tonizuoja, valo, saugo nuo žalingų mikroorganizmų ir stimuliuoja. Kadagių aliejus neleidžia kauptis šlapimui. Tai yra dažnas vyrų, kuriems padidėjusi prostata, negalavimas. Tai puiki sutraukiamoji priemonė (kartais derinamas su bosvelijų aliejumi), naudojama hemorojui gydyti (vonioms arba apiplovimams). Dėl sutraukiamųjų, antiseptinių ir nuodingąsias medžiagas šalinančių savybių jis puikiai tinka aknei gydyti. Kadagių eterinis aliejus ypač naudingas gydant paauglius berniukus, turinčius aknę, nes jie gerai toleruoja kadagių aliejui būdingą medienos kvapą ir gali nuolatos naudoti kremą arba losjonus su šiuo aliejumi.

Kadagių aktyviųjų savybių turintys Aqua regia produktai:

Siren Lacuum

Deynove

Kadagių eterinis aliejus jau šimtmečius, o gal tūkstantmečius naudojamas apsisaugoti nuo infekcijos, netgi tokiuose geografijos ir kultūrų požiūriu tolimuose kraštuose kaip Tibetas. Dar visai neseniai tam tikslui Prancūzijos ligoninėse buvo deginamos kadagių ir rozmarinų šakelės. Kadagių aliejus labai tinka namams dezinfekuoti. Paprasčiausiai kelis lašelius aliejaus įlašinkite į vandenį, kuriuo plaunate grindis, sienas ir kt. Kadagių aliejus naudingas gydant egzemą (ypač šlapiuojančią) ir dermatitą, be to, visas lėtai gyjančias odos ligas.

Valomosios kadagių eterinio aliejaus savybės ryškios ne tik gydant fizinius, bet ir dvasinius ir emocinius negalavimus, jis labai naudingas tiems, kurie darbo metu bendrauja su labai daug arba keliais emociškai sekinančiais žmonėmis. Jis tiktų ir didelę šeimą turinčiai mamai, išvargintai savų ir kitų vaikų nuolatinių reikalavimų ir rūpesčių. Vonia su trupučiu kadagių aliejaus yra viena iš veiksmingiausių terapijos formų (jis nuostabiai dera su greipfrutų aliejumi, jeigu kadagių aliejaus medienos aromatas jums pasirodytų nelabai malonus), bet krizių metu jo poveikis tiesiog stulbinamas. Kadagys, regis valo ne tik fizines, bet ir dvasines ar emocines ,,šiukšles".