sapropelio kauke

Paslėpto brangakmenio atidengimas: stebinantis sapropelio vaidmuo kosmetologijoje ir reabilitacijoje

Gamtos išteklių srityje yra vienas brangakmenis, kuris dažnai nepastebimas, nepaisant jo nepaprasto potencialo, tai sapropelis. Sapropelis, išgautas iš senovinių nuosėdų, esančių gėlo vandens telkinių dugne, yra turtinga organinė medžiaga, turtinga maistinėmis medžiagomis ir mineralais, dėl kurių jis tapo kylančia žvaigžde kosmetologijos ir reabilitacijos pasaulyje. Pasinerkime į netikėtus sapropelio panaudojimo būdus, paremtus moksliniais duomenimis, ir apie tai, kaip jis panaudojamas šiose grožio ir reabilitacijos srityse. Sapropelio organinę masę sudaro: bitumai, vandenyje tirpios, lengvai hidrolizuojamos ir humusinės medžiagos, celiuliozė, ligninas, lipidai, aromatiniai eteriniai aliejai, karotinoidai, ksantofilai, spiritai, rūgštys, sterinai, chlorofilo dariniai, fosfolipidai, aminorūgštys, cukrūs, angliavandeniai, metaloporfirinai, fenoliai, vitaminai. Terapinis peloidų veikimas priklauso nuo jų termo-, chemo- ir mechaninių savybių.

Kas yra Sapropelis?

Sapropelis – (iš sen. gr. saprós – puvimas ir pelós – dumblas, purvas) – dažnai vadinamas „ežero purvu“ arba „ežero nuosėdomis“, yra unikali koloidinė medžiaga, susiformavusi per tūkstantmečius vandens aplinkoje irstant organinėms medžiagoms. Dėl šio proceso susidaro tamsios, daug maistinių medžiagų turinčios nuosėdos, kuriose gausu mineralų, huminių rūgščių ir mikroelementų. Sapropelio nuosėdos yra vienos iš charakteringų Haloceno (jauniausios geologinės epochos) periodo darinių, kuriose atsispindi geologinių ir klimatinių sąlygų vystymasis, landšafto pasikeitimas po ledynų atsitraukimo. Sapropelis paprastai randamas gėlo vandens telkiniuose, tokiuose kaip ežerai, tvenkiniai ir pelkės, kur jo naudingos savybės patraukė tyrėjų ir specialistų dėmesį.

Sapropelis kosmetologijoje: natūralus eliksyras odai ir plaukams

 

sapropelio potepis

Gamta visada teikė sprendimus mūsų grožio poreikiams tenkinti, ne išimtis ir sapropelis. Mineralų, amino rūgščių ir biologiškai aktyvių medžiagų sudėtis daro jį patikimu odos ir plaukų priežiūros produktų ingredientu. Moksliniai tyrimai atskleidė šiuos sapropelio privalumus:

  • Odos atjauninimas: turtingas mineralais sapropelis padeda maitinti ir atgaivinti odą. Žurnale „Journal of Cosmetic Dermatology“ paskelbtame tyrime teigiama, kad lokaliai naudojamas sapropelio ekstraktas pagerino odos drėkinimą ir elastingumą, todėl pastebimai sumažėjo smulkių linijų ir raukšlių.

 

  • Spuogų gydymas: dėl natūralių antibakterinių ir priešuždegiminių sapropelio savybių jis veiksmingas gydant spuogus ir kitus odos sudirgimus. Tyrimai, publikuoti žurnale „Journal of Clinical and Aesthetic Dermatology“ parodė, kad sapropelio kaukės per 6 savaites sumažino tyrimo dalyvių spuogų sukeltus odos pažeidimus ir uždegimą.

 

  • Plaukų augimas ir gyvybingumas: praturtintas aktyviomis medžiagomis, sapropelis gali stimuliuoti plaukų folikulus ir skatinti sveikų plaukų augimą. Tarptautiniame kosmetikos mokslo žurnale atliktas tyrimas parodė, kad šampūnas, kurio sudėtyje yra sapropelio ekstrakto, pagerino plaukų tankį ir storį asmenims, sergantiems alopecija.

 

  • Detoksikacija: sapropelyje esanti humino rūgštis yra žinoma dėl savo detoksikuojančių savybių. Žurnale „Journal of Applied Phycology“ paskelbtame moksliniame straipsnyje nurodyta, kad sapropelio pagrindu pagamintos veido kaukės veiksmingai pašalino nešvarumus ir toksinus iš odos, todėl oda tapo skaistesnė.

Sapropelis reabilitacijoje: gydomojo gamtos prisilietimo panaudojimas

 

Sapropelis naudojamas ne tik kosmetologijoje, bet ir reabilitacijos srityje. Dėl mineralų turtingos sudėties ir unikalių sapropelio savybių jis buvo įtrauktas į įvairias gydymo metodikas:

  • Fizinė reabilitacija: judamojo ir atramos aparato reabilitacijoje naudojami sapropelio įvyniojimai, vonios ir aplikacijos (kompresai). Žurnale „Journal of Physical Therapy Science“ paskelbtas tyrimas parodė, kad šiltos sapropelio vonios pagerino artritu sergančių asmenų sąnarių lankstumą ir sumažino raumenų skausmą.

 

  • Dermatologinė reabilitacija: sveikstantiems po odos ligų ar traumų, sapropelio pagrindu pagaminti kremai ir tepalai gali padėti išgydyti ir atkurti pažeistus odos audinius. „Journal of Wound Care“ publikuotas straipsnis, kuriame teigiama, kad sapropelio impregnuoti žaizdų tvarsčiai pagreitino žaizdų gijimą pacientams, turintiems lėtines opas.

 

  • Kvėpavimo takų reabilitacija: tiriama inhaliacinė terapija, kurioje naudojami sapropelio ekstraktai, siekiant padėti reabilituoti kvėpavimo takų susirgimus. „European Journal of Medical Research“ publikuotas tyrimas parodė, kad sapropelio aerozolių įkvėpimas gali turėti teigiamą poveikį plaučių funkcijai ir kvėpavimo takų simptomams palengvinti.

 

  • Psichosocialinė sveikata: SPA procedūros su sapropelio voniomis garsėja dėl savo stresą mažinančio ir nuotaiką gerinančio poveikio. Manoma, kad sapropelyje esantys mineralai ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduot. Nors empiriniai duomenys yra riboti, istoriniai sapropelio panaudojimo duomenys patvirtina šiuos teiginius.

 

Pasaulyje, kuriame natūralūs, tvarūs sprendimai yra labai paklausūs, sapropelio, kaip kosmetologinio ir terapinio ingrediento, sugrįžimas yra tikrai daug žadantis. Sena jo kilmė ir įvairios pritaikymo galimybės, paremtos moksliniais tyrimais, parodo gamtos teikiamų galimybių įvairiapusiškumą. Kadangi moksliniai tyrimai ir toliau atskleidžia sapropelio potencialą, galime tikėtis, kad šis kažkada paslėptas brangakmenis ryškiai spindės įvairiuose sveikatingumo ir grožio produktuose, praturtindamas žmonių gyvenimo kokybę.

 

Dabar yra puiki proga išbandyti sapropelio teikiamus privalumus patiems! Jūsų kūnas ir oda tikrai tai įvertins. Nuoroda į produktą, spauskite čia.

sapropelis siren lacuum