Hialurono rūgštis yra natūralios kilmės glikozaminoglikanas (GAG), atliekantis esminį vaidmenį palaikant odos drėgmę, audinių vientisumą ir bendrą odos sveikatos būklę. Kaip pagrindinis tarpląstelinės medžiagos komponentas, hialurono rūgštis prisideda prie odos drėkinimo, pritraukdama ir surišdama vandens molekules, todėl padidėja odos drėgmės lygis ir pagerėja jos elastingumas. Be to, hialurono rūgštis vaidina svarbų vaidmenį žaizdų gijimo procesuose, uždegimo mechanizmų reguliacijoje ir audinių regeneracijoje, todėl viso pasaulio kosmetikos gamintojų yra vertinama kaip itin patrauklus ingredientas. Apie 30 gyvenimo metus organizmo ląstelių sintezuojamos hialurono rūgšties kiekis palaipsniui pradeda mažėti. Šios trumpos apžvalgos tikslas – pateikti pagrindinius hialurono privalumus veidui.
Vienas iš pagrindinių hialurono rūgšties serumo privalumų yra neprilygstamas gebėjimas pritraukti ir surišti vandens molekules. Naudojant lokaliai, hialurono rūgštis suformuoja drėgmę sulaikantį barjerą ant odos paviršiaus, neleidžia prarasti vandens ir palaiko optimalų hidratacijos lygį. Dėl šio giliai drėkinančio poveikio oda tampa putlesnė, glotnesnė ir stangresnė, taip kovojama su išsausėjimu, išgaunant švytinčios odos efektą.
Senstant odai mažėja jos natūralus gebėjimas gaminti hialurono rūgštį, todėl sumažėja drėgmės sulaikymas formuojantis smulkioms linijoms bei raukšlėms. Veido serumas su hialuronu padeda sulėtinti šiuos procesus, kompensuojant natūraliai sumažėjusį hialurono rūgšties gamybos lygį odoje. Atkurdamas drėgmę ir palaikydamas natūralius odos regeneracinius procesus, serumas su hialuronu gali objektyviai sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą.
Unikalus hialurono serumo gebėjimas padidinti drėgmės lygį prisideda prie lygesnės ir švelnesnės odos tekstūros. Užpildydamas mikroįtrūkimus, atsiradusius dėl dehidratacijos, hialurono serumas tarsi užglaisto odos paviršių, todėl ji atrodo lygesnė ir švelnesnė. Šis poveikis ypač naudingas asmenims, turintiems nevienodai pasiskirsčiusį odos atspalvį, išsausėjusias dėmeles ar nežymius odos paviršiaus netolygumus.
Hialurono rūgšties serumo drėkinantis ir putlinantis poveikis atstato odos elastingumą ir stangrumą. Esant pakankamai odos drėgmei, ji atrodo stangresnė ir elastingesnė. Palaikydama optimalų drėgmės lygį ir skatindama kolageno sintezę, hialurono rūgštis prisideda prie odos stangrumo palaikymo.
Viena iš nuostabių hialurono serumo savybių yra jos suderinamumas su įvairiais odos tipais, įskaitant jautrią ir į spuogus linkusią odą. Skirtingai nuo tam tikrų veikliųjų medžiagų, kurios gali sukelti nepageidaujamas reakcijas, hialurono rūgštis paprastai yra gerai toleruojama ir mažiau linkusi sukelti dirginimą ar alergines reakcijas. Dėl nekomedogeninio pobūdžio ji tinka turintiems riebią ar į spuogus linkusią odą, nes neužkemša porų.
Hialurono serumo universalumas apima jos gebėjimą papildyti ir sustiprinti kitų veikliųjų kosmetikos gaminių ingredientų veiksmingumą. Kartu su antioksidantais, peptidais, vitaminais ar kitais odą atjauninančiais junginiais hialurono rūgštis sustiprina bendrą produkto poveikį odos sveikatai ir atjauninimui.
Apibendrinant galima teigti, kad hialurono rūgšties serumo teikiami privalumai padidina kosmetikos produkto efektyvumą dėl jos išskirtinių savybių ir gebėjimo spręsti įvairias odos problemas. Nuo optimalaus drėkinimo skatinimo ir senėjimo požymių mažinimo iki odos tekstūros gerinimo ir tinkamumo įvairiems odos tipams. Hialurono rūgštis yra universalus ir esminis šiuolaikinių odos priežiūros priemonių ingredientas. Jos gebėjimas objektyviai pagerinti odos išvaizdą ir ilgalaikę jos sveikatos būklę leidžia ją priskirti prie nepakeičiamų kosmetikos ingredientų klasės.
Aqua Regia Hialurono serumo sudėtyje naudojame skirtingų dydžių molekulinių masių hialurono rūgštis, kurios užtikrina odos drėkinimą tiek išoriniame, tiek gilesniuose odos sluoksniuose. Sudėtyje esantis natūralus damaskinių rožių vanduo puikiai drėkina odą.
Hialurono rūgštis ir proteoglikanai (pvz., dermatano sulfatas ir chondroitino sulfatas) yra pagrindiniai tarpląstelinės odos ląstelių matricos komponentai, sudarantys bendras struktūras kartu su kolagenu ir elastinu. Su amžiumi šių komponentų mažėja, o tai reiškia, kad netenkama odos drėgmės, atsiranda raukšlių, oda suglemba ir sensta. Šiuo metu pagrindinė alternatyva kovojant su odos senėjimu yra išorinis ir vidinis veiksmingų ingredientų, galinčių pasiekti epidermį ir dermą, panaudojimas.
Itin mažos molekulinės masės (20-100 kDa) hialurono rūgštis geba prasiskverbti į gilesnius epidermio sluoksnius, todėl atlieka atkuriamąją, regeneruojančią ir senėjimą stabdančią funkcijas, didindama odos elastingumą ir mažindama raukšlių gylį. Didelės molekulinės masės hialurono rūgštis (1800–3000 kDa) dėl didelės vandens sulaikymo gebos pasižymi plėvelę sudarančiu ir drėkinamuoju poveikiu. Ant raginio odos sluoksnio ji sukuria apsauginę plėvelę, kuri leidžia sumažinti transepiderminio vandens praradimą odoje.